Cena tatuażu, cukrzyca – sprawdź najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje tatuaż?

Nie ma takiego czegoś jak ogólna cena, nie ma także jakiegoś sztywnego cennika. Każdy wzór wyceniany jest indywidualnie i zależny jest od wielkości pracy, oryginalności, realizmu, skomplikowania, czasu wykonania, ilości kolorów. Ceny w moim salonie zaczynają się od 100 zł w górę. W tatuażach, przy których ciężko jest przewidzieć dokładny czas pracy bądź ilość sesji, wtedy obowiązuje stawka za sesję. Jedna sesja to koszt od 600 do 1000 zł   Najlepiej jest porozmawiać osobiście w studio o cenie, projekcie itd. Możliwa jest także wycena wzoru, grafiki, zdjęcia, pomysłu klienta przesłanego drogą mailową lub fb.  W studiu tatuażu nie wypada się targować, to nie bazar. Dobrze wykonany tatuaż artystyczny musi swoje kosztować, tym bardziej,  że będzie on towarzyszył człowiekowi do końca życia.

Cukrzyca?

Cukrzyca jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. U diabetyków zaburzone jest gojenie ran co może mieć wpływ na jakość tatuażu. U osób chorujących na cukrzycę nawet jeśli zabieg byłby wykonany w sterylnych warunkach istnieje ryzyko powikłań i stanów zapalnych co może prowadzić do zakażenia grzybami, bakteriami i wirusami nabytych w trakcie gojenia.

Czy farby do zabiegu wywołują alergię?

Trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia alergii nawet jeśli wcześniej wykonaliśmy próbę na alergię na bardzo małej powierzchni. Reakcja alergiczna może być zależna od ilości wprowadzanego barwnika. Każde ciało jest inne i nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, uczulić mogą także same igły. Osobiście nie miałem przypadku aby ktoś miał problem z alergią po wykonaniu tatuażu jednak nie można tego wykluczyć w stu procentach.

Jaki wpływ ma słońce i opalenizna, czy po zabiegu można się opalać?

Świeża opalenizna która jest dość mocna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, często bywa niemożliwe wykonanie na takiej skórze tatuażu. Jeśli zaś chodzi o opalanie to świeżo zrobionego wzoru nie wolno BEZWZGLĘDNIE opalać ani wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz solarium przez okres od 1,5 do 2 miesięcy. Słońce powoduje, że kolory bledną i nawet jeśli mamy już wygojoną skórę powinniśmy uważać i smarować to miejsce kremami z filtrem plus 30, 40 a nawet 50, np. kremy z filtrem dla niemowląt.

Czy podczas zabiegu można stosować znieczulenia np. maści?

Moim zdaniem nie warto, ponieważ nie jest to ból nie do wytrzymania a poza tym znieczulenia takie z reguły są krótkotrwałe, a poza tym nie wiadomo jaki taka maść będzie mała wpływ na skórę oraz barwnik do tatuowania.

Czy trzeba się wcześniej umówić?

Tak, trzeba wcześniej zarezerwować termin i skonsultować ze mną projekt, pomysł. Zwykle podczas umawiania terminu pobierany jest zadatek na poczet przyszłego wykonania, również projektu. Zadatek nie ulega zwrotowi. Kwota zadatku wynosi najczęściej 50-200zł i stanowi część ustalonej wcześniej kwoty.