Cena tatuażu, cukrzyca – sprawdź najczęściej zadawane pytania

Cukrzyca?

Cukrzyca jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. U diabetyków zaburzone jest gojenie ran co może mieć wpływ na jakość tatuażu. U osób chorujących na cukrzycę nawet jeśli zabieg byłby wykonany w sterylnych warunkach istnieje ryzyko powikłań i stanów zapalnych co może prowadzić do zakażenia grzybami, bakteriami i wirusami nabytych w trakcie gojenia.

Czy farby do zabiegu wywołują alergię?

Trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia alergii nawet jeśli wcześniej wykonaliśmy próbę na alergię na bardzo małej powierzchni. Reakcja alergiczna może być zależna od ilości wprowadzanego barwnika. Każde ciało jest inne i nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć, uczulić mogą także same igły. Osobiście nie miałem przypadku aby ktoś miał problem z alergią po wykonaniu tatuażu jednak nie można tego wykluczyć w stu procentach.

Jaki wpływ ma słońce i opalenizna, czy po zabiegu można się opalać?

Świeża opalenizna która jest dość mocna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, często bywa niemożliwe wykonanie na takiej skórze tatuażu. Jeśli zaś chodzi o opalanie to świeżo zrobionego wzoru nie wolno BEZWZGLĘDNIE opalać ani wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz solarium przez okres od 1,5 do 2 miesięcy. Słońce powoduje, że kolory bledną i nawet jeśli mamy już wygojoną skórę powinniśmy uważać i smarować to miejsce kremami z filtrem plus 30, 40 a nawet 50, np. kremy z filtrem dla niemowląt.

Czy podczas zabiegu można stosować znieczulenia np. maści?

Moim zdaniem nie warto, ponieważ nie jest to ból nie do wytrzymania a poza tym znieczulenia takie z reguły są krótkotrwałe, a poza tym nie wiadomo jaki taka maść będzie mała wpływ na skórę oraz barwnik do tatuowania.

Czy trzeba się wcześniej umówić?

Tak, trzeba wcześniej zarezerwować termin i skonsultować ze mną projekt, pomysł. Zwykle podczas umawiania terminu pobierany jest zadatek na poczet przyszłego wykonania, również projektu. Zadatek nie ulega zwrotowi. Kwota zadatku wynosi najczęściej 50-200zł i stanowi część ustalonej wcześniej kwoty.